Świecznik adwentowy

Dziś rozpoczął się adwent. W wielu domach zapalono pierwszą święcę, nastał czas wyczekiwania na powtórne narodziny Chrystusa.

 

 

 

 

 

Symbolem wyczekiwania do Wigilii Bożego Narodzenia jest wieniec adwentowy, składający się z gałązek iglastych i czterech świec, zapalanych kolejno w każdą niedzielę adwentu. Światło świecy symbolizuje nadzieję, a zielone gałązki  trwające życie. Choć nazwa wieniec adwentowy sugeruje, że forma powinna być okrągła to coraz częściej staje się stroikiem. Jedyne, co jest pewne to cztery świece gdzie każda z nich ma swoje znaczenie.

 

 

Zapalenie pierwszej świecy symbolizuje przebaczenie przez Boga nieposłuszeństwa Adama i Ewy wobec Niego. Druga świeca jest symbolem wiary patriarchów Narodu Izraelskiego, jako wdzięczność za dar Ziemi Obiecanej. Trzecia świeca uznawana jest za symbol radości króla Dawida, który celebruje przymierze z Bogiem. Czwarta świeca jest symbolem nauczania proroków, głoszących przyjście Mesjasza.

 

 

 

W tym roku zamiast wieńca adwentowego przygotowałam świecznik adwentowy. Do jego wykonania użyłam słoiczków po biedronkowych jogurtach, świec z pepco, dekoracyjnych kamyczków, gałązek świerku oraz mchu chrobotek.

 

 

 

Życzę Wam i sobie, aby adwent był czasem spędzonym na radosnym wyczekiwaniu, pełnym spokoju, refleksji i otwartego serca. Cieszym się z małych rzeczy i doceniajmy bliskość oraz dobro drugiego człowieka.

Jak w Waszych domach przeżywa się adwent?

 

 

12 odpowiedzi na “Świecznik adwentowy”

 1. Biała Sowa pisze:

  Śliczne masz te świeczki, ja w tym roku też słoiczkowo

  Uściski.

 2. Cudowny ten świecznik.Chrobotek idealnie tu pasuje a świeczki z pepco są mega:)

 3. Kasiu, jest cudowny Twój adwentowy świecznik. Wybrałaś piękne świece, które świetnie komponują się z zielonym mchem i świerkowymi gałązkami. 

  Pozdrawiam ciepło

 4. Natalia pisze:

  Bardzo fajnie się prezentuje Widać, że naprawdę się starałaś

 5. Niby prosty pomysł, a taki spektakularny świetnie wygląda ten mech (sztuczny?) Przy okazji chciałam Cię zaprosić na bloga, na konkurs, w którym do wygrania wyjątkowy prezent mianowicie pufa firmy Wajnert Meble.

 6. marilyn pisze:

  Przepiękny!:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *